SAŁATKA CEVICHE

Ryby i generalnie owoce morza są bardzo ciekawym materiałem do eksperymentów. Jednym z bardzo apetycznych technik jest marynowanie w soku cytrynowym do czasu "ugotowania"
Sałatka składa się z trzech warstw:
1. Chrupiący spód
Posiekaj drobno czerwoną cebulę, korniszona i żółty pomidor. Wymieszaj z oliwą i octem balsamicznym.
2. "Gotowana rybka" 
Pokrój świeżego łososia i krewetki dużą kostkę. Wyciśnij sok z cytryny, tak, aby mięsko było dokładnie pokryte sokiem. Dodaj koperek, kilka kropel sosu ostrygowego i sojowego. Odstaw do lodówki do czasu, aż mięso będzie ścięte (białe). Zajmuje to średnio koło godziny, dlatego warto zrobić tę warstwę wcześniej.
3. Delikatny finisz
Pokrój żółtą cukinię w długie julien. Posól odrobinę polej oliwą z oliwek i wyciśnij mały ząbek czosnku. Odstaw do czasu aż słupki zaczną być miękkie jak ugotowane spagetti. 

Ułóż kolejno warstwy używając ausztychera. Można go łatwo zrobić z plastikowego kubka o dużej średnicy. Polej kopiec octem balsamicznym, podaj z liśćmi szpinaku i paluszkami chlebowymi lub grzankami. Świetnie smakuje z białym wytrawnym dobrze schłodzonym winem.

Ciekawym dodatkiem będą paski z solonego łososia ułożone na szczycie kopczyka. Obtocz filet z łososia w gruboziarnistej soli morskiej i odstaw na 12 godzin do lodówki. Następnie oprósz z soli, jeśli okaże się za słone, opłucz zimną wodą. Gwarantuję, że efekt Cię zadziwi. Twoich gości również

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz