PIERŚ Z KURCZAKA NADZIEWANA SZPINAKIEM

1. Nadzienie
Posiekaj w bardzo drobną kostkę małą cebulę. Podduś ją na oliwie do zbrązowienia, dodaj wyciśnięty ząbek czosnku, a następnie liście świeżego szpinaku  bez łodyg (do tego przepisu zdecydowanie pasuje starszy szpinak, a nie młode małe listki). Wymieszaj i przykryj aby szpinak zmiękł i się lekko rozpadł. Następnie zdejmij pokrywkę i mieszając doprowadź do odparowania, aby masa była jak najmniej wilgotna. Następnie odstaw do wystygnięcia. Jeśli masa puści dodatkowy sok, po wystygnięciu zawsze można ją odcisnąć.
2. Kurczak
Pierś z kurczaka rozkrój do 2/3 szerokości wzdłuż, tak aby powstało coś w rodzaju motylka. Rozbij tłuczkiem na cienki spory kotlet, uważając żeby nie przerwać włókien. Przykrycie folią spożywczą przy rozbijaniu może pomóc w uniknięciu przerwania włókien mięsa. Powstały kotlet przypraw solą, pieprzem i szałwią. 

3. Zawijanie 
Na środku kotleta ułóż plaster pleśniowego sera blue (twardego, gorgonzola momentalnie wypłynie). Na ser ułóż odciśnięty szpinak i zawiń tak, aby nie było żadnych dziur. Dobrze rozbity kurczak jest dość plastyczny, więc nie powinno być z tym większych problemów.
Rozgrzej patelnię teflonową i kiedy będzie bardzo gorąca używając szczypiec przysmaż łączenia bez użycia oleju. Łączenia powinny się w ten sposób dość dobrze połączyć. Następnie możesz oczywiście usmażyć powstałe pakunki na oliwie z oliwek, jednak polecam użycie patelni grillowej. Danie będzie dzięki temu dość dietetyczne dzięki czemu zadowolisz tych, swoich gości, którzy dbają o linię, a dodatkowo na mięsie powstanie ładny wzorek. Powstały kotlet zgrilluje się w ciągu 10 min. W połowie czasu obróć na drugą stronę. Po przewróceniu przykryj folią aluminiową.

Taką pierś możesz podawać jako normalny kotlet, pokroić na 3 części i podawać jako przystawkę, lub przekąskę, lub pokroić w plastry i podać na sałatce lub z makaronem. Świetnie smakuje z grzybami, sosami śmietanowymi itp, itd. Jest to przepis podstawa do bardzo wielu dań, które możecie sami komponować w zależności od gustu i kreatywności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz