PŁYWAJĄCA WYSPA | Ile Flottante

pływająca wyspa
-4 os.-
6 jajek
170 gr. cukru
500 ml mleka 3,2%
laska wanilii
4 łyżki syropu z płatków róży

Pływająca Wyspa to wyjątkowy deser, który swoją lekkością i aromatem zaskakuje i rozczula. Deser jet bardzo łatwy do zrobienia, jednak trzeba przygotować go bardzo uważnie. Warty on jest z pewnością każdej minuty przygotowanie i każdej próby by dojść do idealnego efektu.
Ile Flottante to stuprocentowy deser francuski. Jeśli jesteś miłośnikiem słodyczy z tego pięknego rejonu Europy, to Pływająca Wyspa jest tym czego musisz koniecznie spróbować!!


Ubij żółtka dodając stopniowo 100 gr. cukru. Zagotuj mleko z rozciętą laską wanilii. Gorące mleko dolej do ubitych na biało żółtek. Przelej z powrotem do garnka i gotuj na minimalnym ogniu, cały czas mieszaj do momentu, w którym krem zacznie gęstnieć. Kiedy dojdzie do tego momentu, przelej krem do zimnej miski, dodając 3 łyżki syropu z płatków róży. Zanurz ją do połowy w zimnej wodzie. Jeśli w kuchni jest wyjątkowo ciepło możesz do kremu wrzucić kostkę  lodu. O to chodzi, aby momentalnie przerwać proces ścinania żółtka. Jeśli tego nie zrobisz, krem się zważy. Po pierwszym ochłodzeniu wstaw krem do lodówki.
Białka ubij ze szczyptą soli i 70 gr. cukru na sztywną i lśniącą pianę. Nałóż do wysmarowanych masłem kokilek piankę z białek i wstaw do garnka z lekko gotującą  się wodą, tak , aby woda sięgała do połowy kokilek. Gotuj pod przykryciem ok 10 min.  Póki kokilki są ciepłe odwróć je do góry nogami i wytrząśnij Wyspę na papierowy ręcznik.  Na talerz nalej schłodzony krem i ułóż piankę, aby była Pływająca. Całość skrop syropem różanym i udekoruj listkiem mięty. Daje ona przyjemne orzeźwienie po zjedzeniu niebiańsko słodkiego deseru.

4 komentarze: